Тематичні виставки

ЄС на книжковій полиці

Представництвом Європейського Союзу в Україні надані яскраві, цікаві та змістовні матеріали: європлакат-мапа, брошури: «Європа-Гра», «Паспорт Європейського Союзу», «Тремоло та його європейська місія», «Відкрий для себе Європу», «Європа у 12 уроках», «Асоціація ЄС - Україна: що це дасть Вам», «Європейський Союз. Що це таке і що він робить», «Навчайся в Європі», «Прямуємо разом».
Відтепер у наших читачів є можливість отримувати нові знання про країни Європи, Європейський Союз, його історію та сучасність, європейські цінності, принципи та можливості, які надає ЄС українцям. Завдяки матеріалам, які представлені на виставці, читачі зможуть поповнювати свої знання про країни Європейського Союзу, його проекти та програми, інформаційні ресурси та можливості співпраці.

Відносини Україна-ЄС - це двосторонні відносини міжУкраїною та ЄС у галузі міжнародної політики, економіки, освіти, науки, культури тощо.

Європейський Союз є політичним, економічним і культурним об'єднанням з ознаками конфедерації, до якого входять 27 європейських держав з населенням понад 507 млн осіб.

День Героїв

День Героїв або Свято Героїв - 23 травня ,щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків - борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби,гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни.

День Героїв - це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків - борців за волю України та є символом незборимості української нації.

З днем Матері

День Матері відзначають другої неділі травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва та допомоги. В травні, коли Природа-Мати виряджає свою Доню-Землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці та радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві й відзначають День Матері.

Богородиця посідає чільне місце в релігійній свідомості українців. Це пов'язане з ментальністю та суспільним ладом. Ще здавна князі благали її про заступництво, віддавали честь і хвалу Марії за перемогу в битвах. Богородиця стала опікункою лицарів українського духу - козацтва.

Івано - Франківськ

Іва́но-Франкі́вськ з 1662 по 1939 рік - Станиславі́в, у 1939-1962 роках -Станісла́в - обласний центр Івано-Франківської області, економічний і культурний центр Прикарпаття, одне з найбільших міст Галичини. Назване на честь Івана Яковича Франка .

27 серпня 2017 року міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків відкинув будь-які дискусії про перейменування міста, про це він заявив на Франкових читаннях, які відбулися біля пам'ятника Каменяру, з нагоди 161-річчя від дня народження Івана Франка

«Для нас дуже важливо відзначати цю річницю Івана Яковича Франка. Адже ми єдине місто у світі, яке назване на його честь. Будь-які дискусії про перейменування міста є неприйнятними. Це моя публічна позиція. Назва «Івано-Франківськ» відбиває сьогодні, хто тут панує. А панують тут українці».

Т.Г Шевченко

Тарас Шевченко (1814-1861) Народився 9 березня 1814 року у селі Моринці Звенигородського повіту Київської губернії в закріпаченій селянській родині. Дитячі роки проходять у селі Керелівка. Восени 1822 року починає вчитися грамоти у місцевого дяка. Залишившись сиротою, іде наймитувати до дяка Богорського, який прибув з Києва. Не витерпівши знущань дяка, тікає від нього і шукає в навколишніх селах учителя-маляра.

Незабаром став студентом Академії мистецтв. Першу збірку своїх поетичних творів видав 1840 під назвою «Кобзар». 25 травня 1843 року з Петербурга виїхав в Україну.

Заарештували 5 квітня 1847, відправили до Петербурга й ув'язнили в казематі. Заслали в солдати до Оренбурга.

Звільнено з заслання у 1857 р. Навесні 1858 поет прибув до Петербурга. Влітку 1859 року повернувся в Україну, якої вже 12 років не бачив. До останніх днів свого життя поет перебував під таємним поліційним наглядом. 10 березня 1861 року Шевченко помер.

Леся Українка

Ти себе Українкою звала,
І чи краще знайти ім'я
Тій,що радістю в муках сіяла,
Як Вітчизна велика твоя.

В нашій школі провели  заходи присвячені пам'яті видатної української поетеси Лесі Українки. Це ніжне і дзвінке ім'я належить до найвеличнішихімен нашого народу.Її життя - це легендарний подвиг жінки, яка втілює в собі силуі мудрість, талант і щиру душу. В цей день ми ще раз пройшли сторінками життя великої жінки українського народу. Жінки, яка не скорилась долі, яка є прикладом для кожногоз нас у будь-який час і за будь-яких  обставин. Лариса Петрівна Косач - це генійнашого народу, це вогоньтисячоліть, це наше минуле, теперішнє і майбутнє.  

                            21 лютого День української мови

Щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року, у світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО 1999 року в Парижі. Оскільки з 6 тисяч розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

20 лютого День Небесної Сотні

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні. Сьогодні ми вшановуємо відвагу, силу духу і стійкість наших громадян, які віддали найдорожче ‒ життя ‒ під час Революції гідності (листопад 2013 року ‒ лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Їх назвали Небесною Сотнею - українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Вони гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності.

Герої не вмирають!

Вони боролися, щоб ми перемогли

      Сто один рік тому, 29 січня 1918 року, відбувся бій під Крутами. Тоді близько 400 курсантів і студентів стримали наступ на Київ майже чотиритисячної армії більшовиків.

    Бій під Крутами відбувся на залізничній станції «Крути»в сучасній Чернігівській області, за 130 кілометрів від Києва. Тривав він понад п'ять годин.

    Загін із курсантів, студентів та гімназистів зійшовся у нерівному бою з багатотисячною армією Михайла Муравйова. 27 юнаків потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені.

      Але найбільша плутанина в історії крутянських подій пов'язана з датою самого бою. Коли в березні 1918 р. уряд УНР вирішив вшанувати пам'ять загиблих під Крутами, виявилось, що в штабі українського командування немає докладних відомостей про час, місце і перебіг бою.

У наступні десятиліття саме день 29 січня став для українців "днем Крут". 

Голокост в Україні

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження...». Саме цей документ оголосив Днем пам'яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. Голокост, Шоа - переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність.

День соборності України

      Проголошення злуки було призначено на 12:00 годину 22 січня 1919 року, тобто першу річницю проголошення четвертого універсалу про повну незалежність України.

     22 січня було проголошено всенародним і державним святом. День видався погідний та гарний, з легким морозом. Київ був прикрашений національними синьо-жовтими прапорами, гербами. О 9:00 годині ранку в усіх церквах відправляли богослужіння.

    Це державне свято сягає корінням у 1919 рік, тоді на Софійській площі в Києві відбулося урочисте віче, на якому і був проголошений "Акт Злуки - возз'єднання Української народної республіки і Західно-Української народної республіки.

Йорданська вода

У Надвечір'я Богоявлення - 18 січня, або як його ще називають Водохресний вечір, другий Святий Вечір або "Голодна кутя" - українці, як і на Різдво, коли засяє вечірня зоря, збираються за столом всією родиною. На вечерю подають пісні страви - вареники з капустою, гречані млинці на олії, кутю, узвар.

Головна традиція свята - водосвяття. У день Хрещення святять воду у всіх церквах, а також освячують річки, ставки та озера - в них прорубується ополонка, в яку священнослужителі опускають хрест.писати.

Новий рік за  старим стилем

  • Вечір напередодні Старого Нового року називається Щедрим або Маланчиним вечором і є традиційно одним з улюблених свят українців.
  • День 14 січня в Україні також називають Василів день (день Святого Василя).
  • Найважливішою традицією Старого Нового року є посівання]. Посівати починають ще з самого ранку до сходу сонця, переважно хлопчики або чоловіки. Є прикмета, що першим в дім цього дня повинен зайти чоловік.
  • На святковий вечір обов'язково збирається ціла родина. За традицією всі повинні бути одягнені у чистий одяг, попросити вибачення один у одного та у сусідів, щоб провести весь рік у злагоді.

Різдво Христове - 7січня

Різдво Христове - велике християнське свято, день Народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха. Свято Різдва Христового вважається другим після Пасхи (Великодня) великим святом, хоча у багатьох католицьких країнах народне благочестя досі відводить йому головне місце серед свят.

З Новим роком

       У більшості давніх народів святкування Нового року збігалося з початком відродження природи й відбувалось зазвичай до березня. Усіязичницькі народи ознаменовували його службовими обрядами богам, урочистими приношеннями, а також забавами. Давні єгиптянивідзначали початок нового року святом відродження Осіріса. У давній Греції народ і жерці, надягнувши на себе маски, влаштовували на вулицях ходу з піснями й танцями. Жінки на званих вечорах ворожили.

В Україні саме у січні найбільше релігійних свят. Це пов'язане із новорічними обрядами і з тим, що взимку люди здавна тяжко не працювали коло землі.

"Бібліотека-25", вул. 24 Серпня,13, м. Івано-Франківськ
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати